Kappróður

83 bátsmanningar við á Norðoyastevnu

Ársins fyrsti FM-róður verður í Klaksvík leygardagin.

(Savnsmynd: Jens Kr. Vang)

(Savnsmynd: Jens Kr. Vang)

2020-06-04 11:02 Author image
Ingi Samuelsen
placeholder

83 manningar eru meldaðar til fyrsta FM-róðurin í ár, sum verður hildin í Klaksvík leygardagin.

Av teimum 83 manningunum eru 29 barnamanningar.

Norðoyastevnuróðurin byrjar beint fyri klokkan 14, og eftir ætlan verður seinasti róðurin skotin ígongd beint fyri klokkan 18.

5-mannafør, barnaróður, gentur - 14 bátar – starttíð kl. 13.50:
3 Havfrúgvin, VÍF
4 Ørnin, SÍF
5 Sílið, HR
6 Fiskurin, VK
7 Dúgvan, SR
8 Fípan Fagra, KRF
Kemilux – Beinta, MR
10 Hulda, FSR
11 Súlan, SR
12 Ternan, NSÍ
13 Blikur, AR
14 Sævarmoy, KRF
15 Firildur, FSR
16 Títlingur, HR

5-mannafør, barnaróður, dreingir - 15 bátar – starttíð kl. 14.50:
2 Fenja, ÍF
3 Svanur, Skála
4 Sævarmoy, KRF
5 Fiskurin, VK
6 Súlan, SR
7 Tistil, FSR
8 Kollur, KÍF
Kemilux – Dúgvan, SR
10 Havørnin, SÍF
11 Falkur, HVR
12 Frúgvin, MR
13 Ternan, NSÍ
14 Havfrúgvin, VÍF
15 Títlingur, HR
16 Nísan, HSF

6-mannafør, kvinnur - 3 bátar – starttíð kl. 15.15:
8 Jarnbardur, RK
Kemilux – Sølmundur, NSÍ
10 Skúgvur, SÍF

5-mannafør, gentur - 13 bátar – Starttíð kl. 15.50:
3 Jallurin, RK
4 Spógvin, NSÍ
5 Sílið, HR
6 Teistin, AR
7 Rókurin, MR
8 Firvaldur, FSR
Kemilux – Frúgvin, MR
10 Fípan Fagra, KRF
11 Drekin, HR
12 Blikur, AR
13 Ternan, NSÍ
14 Ingibjørg, HR
15 Falkur, HVR

8-mannafør - 6 bátar – Starttíð kl. 16.20:
6 Nevið Reyða, KRF
7 Gullbrandur, ÍF
8 Heiðabáturin, NSÍ
Kemilux – Argjabáturin, AR
10 Ørvur, HR
11 Knørrur, RK

6-mannfar, men – 7 bátar – Starttíð kl. 16.40
6 Gongurólvur, HR
7 Hvessingur, HSR
8 Lómur, AR
Kemilux – Smyril, VK
10 Sundabáturin, NHR
11 Riddarin, MR
12 Tindur, Tindur

5-mannafør, dreingir - 14 bátar – Starttíð kl. 17.00:
2 Drekin, HR
3 Jallurin, RK
4 Fípan Fagra, KRF
5 Ørnin, SÍF
6 Royndin Fríða, VK
7 Sílið, HR
8 Tambar, RK
Kemilux – Heykur, HVR
10 Teistin, AR
11 Tjaldrið, NSÍ
12 Firildur, FSR
13 Tekla, KRF
14 Sævarmoy, KRF
15 Knúkur, Tindur

10-mannafør - 2 bátar – starttíð kl. 17.25:
8 Ormurin Langi, RK
Kemilux – Havnarbáturin, HR

5-mannafør, kvinnur - 9 bátar – starttíð kl. 17.50:
5 Teistin, AR
6 Erla Kongsdóttir, ÍF
7 Junkarin, KSR
8 Báran, HSF
Kemilux – Sílið, HR
10 Spógvin, NSÍ
11 Falkur, HVR
12 Heykur, HVR
13 Blikur, AR 

placeholder
placeholder