Annað

Flogbóltur: Úrslit frá steypafinalunum sunnudagin

TB a vann á TB b, og SÍ vann fýra av fimm dystum móti Fleyr.

a og b liðini hjá TB D12 (Mynd: Flogbóltssamband Føroya)

a og b liðini hjá TB D12 (Mynd: Flogbóltssamband Føroya)

2021-03-01 08:21 Author image
Alda Nielsdóttir
placeholder

Í gjár var seinasti steypafinaludagur í flogbólti í Høllini á Hálsi, har seinastu seks dystirnir skuldu spælast.

SÍ og Fleyr hittust í fimm av dystunum, har SÍ vann allar uttan ein.

Úrslitini gjørdust hesi:

D 12: TB a – TB b, 2 – 0 (25 – 12 og 25 – 11)

Hóast TB ikki enn hevur gjørt nógv um seg á dreingjasíðuni, so vóru tað tvey TB lið, sum vóru í finaluni í dreingir 12 – so framtíðin sær bjørt út. Tað gjørdist TB a, sum vann dystin 2 – 0.

[object Object]

Aftast frá vinstru: Marina Popovic, venjari, Ólavur Hammer, Hans Jacob Gaard Petersen, Gabriel Popovic Johannesen, Símun Øster, Helena Hammer, venjari.

Fremst frá vinstru: Filip Simonsen, venjari, Markus Birgissonur Berg, Harry Jacobsson Øster, Brandur Olsen.

Bestu leikarar vóru Hans Jacob Gaard Petersen, TB a, og Markus Birgissonur Berg, TB b.

[object Object]Hans Jacob Gaard Petersen og Markus Birgissonur Berg

D 17: SÍ – Fleyr, 2 – 0 (25 – 20 og 25 – 22)

Enn ein steypasigur til Sørvágs – hesuferð vóru tað dreingir 17 hjá SÍ, sum vunnu á havnadreingjunum.

Hóast at Fleyr førdi móti endanum á øðrum setti, so vísti SÍ enn einaferð, at sørvingar hava nakað serligt, tá dystirnir skulu avgerðast, og teir togaðu seg spakuliga framum til ein 2-0 sigur.

[object Object]

Aftast frá vinstru: Rajko Petrovic, Róar í Haraldstovu, Tóki í Haraldstovu, Elias Ellingsgard Petersen, Hjarni Joensen, Atli Falkvard.

Fremst frá vinstru: Einar Thorgrimson, Silas Poulsen, Róar Anderson.

Bestu leikarar vóru Bjarni Joensen, SÍ, og Mattias Nolsøe Isaksen, Fleyr.

[object Object]Bjarni Joensen og Mattias Nolsøe Isaksen

G 14: SÍ – Fleyr, 2 – 0 (25 – 14 og 25 – 20)

Eisini í gentum 14 fór sigurin til Sørvágs eftir ein 2 – 0 sigur á Fleyr. Fleyr var frammanfyri í báðum settunum, men eins og í fleiri øðrum dystum, so var tað SÍ sum var fremst, tá settini skuldu avgerðast.

[object Object]

Aftast frá vinstru: Elin Hovgaard, Andrea Petrovic, Julia Kuvshinova, Rikka Joensen, Súsanna Maria Magnusen, Inga Helena Henriksen, venjari,

Fremst frá vinstru: Sofía Edvinsdóttir, Sára Kambskarð, Lisa Haraldsen.

Bestu leikarar vóru Elin Hovgaard, SÍ, og Sára Gøthe Magnusdóttir, Fleyr.

[object Object]Elin Hovgaard og Sára Gøthe Magnusdóttir

G 16: SÍ – Fleyr, 2 – 0 (25 – 21 og 25 – 23)

Eftir ein javnan og spennandi dyst hjá gentum 16, var tað enn einferð SÍ, sum var omaná, tá dysturin endaði.

[object Object]

Aftast frá vinstru: Rajko Petrovic, venjari, Tanja Falkvard, Sofía Weihe Simonsen, Anja Sólja Niclasen, Tóta Búadóttir, Laura Skov Weihe, Hans Simonsen, venjari.

Fremst frá vinstru: Fríða Haraldsen, Rannveig Rós Joensen, Bára Jansdóttir.

Bestu leikarar vóru Bára Jansdóttir, SÍ, og Ronja Garðarsdóttir Justinussen, Fleyr.

[object Object]Bára Jansdóttir og Ronja Garðarsdóttir Justinussen

KU: SÍ – Fleyr, 2 – 0 (25 – 21 og 25 – 23)

Eisini steypasigurin hjá kvinnuunglingunum fór til Sørvágs, men gongdin var partvís sum við fleiri av hinum finalunum – SÍ var altíð omaná við endan, hóast at tað gekk javnt á.

[object Object]

Aftast frá vinstru: Rajko Petrovic, venjari, Inga Helena Henriksen, Katla Henriksen, Malan Maria í Haraldstovu Weihe, Janna Falkvard.

Fremst frá vinstru: Eva Gunn Niclasen, Sólfríð Højgaard Poulsen, Katrina Josefina Eliasdóttir, Hallgerð Tonysdóttir Haraldsen.

Bestu leikarar vóru Janna Falkvard, SÍ, og Vár Rajani Færø, Fleyr.

[object Object]Janna Falkvard og Vár Rajani Færø

MU: SÍ – Fleyr, 0 – 2 (15 – 25 og 23 – 25)

Seinasta finalan í gjár var millum mansunglingarnar hjá SÍ og Fleyr. Eftir at SÍ hevði vunnið fimm finalur á Fleyr hetta vikuskiftið, var hesin dysturin seinasta skotið í byrsuni.

Og tað eydnaðist.

Fleyr vann trygt 1. sett 25-15, men 2. settið gjørdist sera spennandi og javnt. Tað leikaði hart á, men endin var, at mansunglingarnir hjá Fleyr vunnu seinna settið 25-23 og harvið gullkrúnurnar.

[object Object]

Aftast frá vinstru: Dan Eyðun Karbeck Saxov, Tórur Paulason, Tórður Gunnarsson Højsted, Niclas Samuelsen. Eyðfinn Rajani Færø, Mattias Nolsøe Isaksen.

Fremst frá vinstru: Jónfinnur Jógvansson Hansen, Hans Sejer Tummasarson, Dávið Hentze, Hákun Weihe Heinason.

Bestu leikarar vóru Julian Vest Niclasen, SÍ, og Dávið Hentze, Fleyr.

[object Object]
Julian Vest Niclasen og Dávið Hentze

placeholder
placeholder